דף הבית > מאמרים ראשי > פעילות אירובית

פעילות אירובית

פעילות אירובית היא מרכיב חשוב בתוכנית אימונים מאוזנת ובנויה היטב על פי רפואה מודרנית וכן על פי כירופרקטיקה וזאת מכיוון שפעילות אירובית היא בעצם גם פעילות קרדיולוגית, וכפי ששמה מרמז, יש לה תפקיד חשוב בשמירה על לב בריא, ופעילות תקינה של הריאות. פעילות זו מאפשרת לשרוף את שומן הגוף ולהגביר את חילוף החומרים, ועל ידי כך גורמת לנו להראות טוב ולשמור על כושר.

בנוסף, ראוי לציין שפירוש המילה "אירובי" הוא "צריכת חמצן". כלומר, חילוף חומרים אירובי מתרחש כאשר מבצעים תרגילים בעלי עוצמה נמוכה לאורך זמן כגון ריצה או הליכה מהירה. להבדיל, פעילות "אנאירובית" מוגדרת כפעילות "ללא חמצן". על כן, חילוף חומרים אנאירובי מתרחש במשך אימונים הדרושים התפרצויות מרובות של אנרגיה כמו הרמת משקולות או ספרינט (ריצה לטווח קצר). כירופרקטיקה אימונים 1

מומלץ לבצע פעילות אירובית דבר ראשון בבוקר על בטן ריקה כדי למקסם את שריפת השומנים. זאת במידה ואינך סובל מהיפוגלוקמיה (ירידת מסוכנת של רמת הסוכר בגוף) או בעיות נוספות הקשורות בסוכר הדם. פעילות אירובית על הבוקר תמריץ את חילוף החומרים ותשפיע על הגוף לאורך כל היום. מחקרים חדשים מראים שכאשר כמות הסוכר בגוף ובשרירים נמוכה, מה שבדרך כלל קורה בבוקר כשאנו מתעוררים מהצום של הלילה, אז כמות גדולה יותר של קלוריות שמקורן משריפת שומן תהיה זמינה לגוף.

פעילויות אירובית במשך 40 דקות כמו הליכה בקצב מהיר, רכיבה על אופניים או ריצה לפחות שלוש פעמים בשבוע מומלצות כחלק מתוכנית אימונים גופנית כללית. ארבעה או חמישה אימונים במהלך השבוע יהיו עדיפים יותר, אך לעיתים עלולים להיות יותר מדי בשילוב עם פעילות אינטנסיבית אחרת שנועדה להפחית במשקל הגוף. במקרים מסוימים אימון במשך 20 דקות של פעילות אירובית מאומצת במשך שלוש פעמים בשבוע יכול להביא לתוצאות הרצויות באותה מידה.

כאשר בוחרים בין הליכון או ריצה לעומת אימון על אופנים נייחים בחדר הכושר, רוב מומחי הספורט מסכימים שהאימון על ההליכון הוא האינטנסיבי ביותר מבין השניים. זאת כתוצאה מכך שכאשר אנו עומדים אנו משתמשים ביותר מסת שרירים מאשר אנו נמצאים בתנוחת הישיבה על האופנים. ככל שאנו מאמצים כמות גדולה יותר של מסת השרירים בגוף כך גדלה כמות האנרגיה שאנו מוציאים, ואנו שורפים יותר שומן. כירופרקטיקה אימונים

סוג הפעילות האירובית שבה תבחרו צריכה להיות מהנה עבורכם. הרבה מהאנשים הנלהבים ההולכים לחדר הכושר באופן קבוע מחליפים לסירוגין בין סוגי התרגילים השונים כדי לגוון את האימונים שלהם. גיוון ושינוי באימון הם חשובים כדי שהגוף לא יתרגל יותר מדי לסוג מסוים של תרגילים וכתוצאה מכך הגוף יפסיק להסתגל לשינוים חדשים, דבר שיפגע ביעילות האימון. מנסיוני עם טיפול כירופרקטי והיותי כירופרקט סוג הפעילות שבה נבחר גם חייבת להיות תלוי בפציעות מסוימות שכדאי שלא להחמיר אותן. אם נבחן לדוגמא את השחייה, נראה שהיא יותר קלה לפרקי הגוף מאשר ריצה. אך מצד שני, במידה ויש פגיעה בכתף, אז עדיף לבחור בהליכון מאשר בשחייה.

הפעילות הגופנית צריכה להתבצע בקצב שיקשה על שיחה עם חבר בזמן המאמץ. שמירה על קצב קבוע לאורך האימון היא הכרחית, וניתן לעקוב אחריה בקלות על ידי מכשיר לא יקר יחסית העוקב אחר פעילות הלב. ישנן דרכים שונות כדי לקבוע את קצב פעימות הלב, אך הפשוטה מבניהן היא להפחית 225 מהגיל שלך, ואז לקחת 70-75 אחוז ממספר זה, וכך לקבל את קצב הלב שאליו יש להגיע.

במידה ותתמיד במטרות של תוכנית האימונים, לא יעבור זמן רב עד שתתמכר לפעילות הגופנית ותתחיל לחוש את הרגשות הטובות המתלוות לשחרור הכימיקלים במוח הנקראים אנדופינים. כמו כן אתה גם תתחיל לחוש את ההנאות הקשורות בפעילות אירובית עקבית אשר תעזור לך להיות אדם יותר בריא ומאושר..

בנית אתרים | www.daatnet.co.il